x
İmamoğlu Özel Evlik Sucuk 1 Kg
Stok Durumu: Stokda Var
İmamoğlu Özel Evlik Sucuk 1 Kg
72,00 TL KDV Dahil Fiyatıdır.
15
Kg
Not :

Anadolu'ya özgü bir kültürdür sucuk. Doğum yeri her ne kadar bilinmese de sucuk diyarı Kayseri diye bilinir. Kayseri halkı sucuğa ve pastırmaya lezzetinin Erciyes Dağı'ndan gelen esintinin verdiğini söylerler Sucuk literatürlerde baharatlanmış kıymanın kurutulmuş bağırsağa doldurulmuş şekli diye geçer. Fakat sucuğun doğumu eskiden tarlada çalışan işçiler için et yemek çok zor bir işti. Sıcaklardan dolayı et fazla durmaz ve kısa bir süre içinde bozulur, yenmez hale gelirdi.

Bozulmayı önlemek için kıymayı bolca baharata bularlar, o şekilde ömrünü uzatmaya çalışırlardı. Yalnız kıymanın hava almaması gerekiyordu. Bunun için birçok denemeden sonra bağırsak bulundu. Temizlenen ve kurutulan bağırsaklara baharatlanmış kıymayı koymak o yiyeceğin uzun süre bozulmamasına yarıyordu. Bazen günlerce geçirilen elektriksiz yayla ortamında her daim et yeme arzusu bu şekilde giderilmiş olurdu.

İmamoğlu Hakkında

1925 yılından beri 80 yıllık bir geçmişi ile gelenek ve göreneklerimize bağlı kalarak günümüz teknik ve bilgi gelişimine ayak uyduran köklü ve disiplinli bir aile şirketidir. Yıllarca koruduğumuz ve geliştirdiğimiz hammadde kalitemiz ve ürün tadımız, köklü bir aile şirketi olmamızın gereğidir.

Kayserinin yöresel lezzetlerini Sucukevim güvencesi ile güvenle alabilirsiniz.


vakumlu paket sucuk


Ürünlerimizi özel olarak vakumlanarak ilk günkü tazeliğinde Türkiye´nin her yerine ulaştırabilmekteyiz.

Tüm siparişleriniz Cumartesi öğleden sonra ve Pazar Hariç 17.00'e kadar aynı gün kargoya verilir.


 
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.