x
Şahin Bonfile Pastırma 500 Gr
Stok Durumu: Stokda Var
Şahin Bonfile Pastırma 500 Gr
83,00 TL KDV Dahil Fiyatıdır.
15
Adet
Not :

Şahin Bonfile Kayseri Pastırmaları

Kayserinin vazgeçilmez lezzeti olan Pastırma nın çeşitlerinde en güzeli Bonfile Pastırmadır nedeni de Etin en yumuşak ve en lezzetli yeri olmasıdır. Halk arasında Kuşgömü diye de tabir edilir.Diğer pastırmalardan pahalı olması da takım yapılan pastırmadan 2,5 kg - 3 kg arasında bonfile çıkmasındandır. 

Pastırma, çiğ etin çeşitli baharatlar ve tuzla kurutulması ile yapılan bir yiyecektir.
Günümüzde Kayseri pastırma üretim kenti olarak bilinir. Pastırma eski bir Türk yiyeceğidir. Pastırmayı ilk yapanların Orta Asya´da Hunlar olduğu bilinmektedir.

Kayseri Pastırmasının lezzeti ve kalitesinin tanınmasındaki en büyük etken Kayseri havasının ve üretim yerlerinde kullanılan suyun özel olmasıdır. Kayserinin adını memleketimizin her bir köşesine duyuran Şahin Pastırma ve Başyazıcı pastırma, Kayserinin bir sembolü haline gelmiştir.

Evliya Çelebi?nin de
Seyahatname?sinde övgüyle bahsettiği ve Türklerin dünya mutfağına kazandırmış olduğu nadide lezzetlerden biri olan Pastırma, %100 doğal yöntemlerle doğal ortamlarda üretilir.

Sizler için 250 gr 500 gr 1 kğ paketler halinde sunuyoruz.

Saklama Koşulları

Saklama süresi, ambalajlama şekline ve muhafaza koşullarına göre değişir. Ürünlerimiz vakumla ambalajlanmış şekli ile sizlere ulaştırılmaktadır. Ürünler  0ºC ile +4ºC  arasında muhafaza edilmelidir.

Kayserinin yöresel lezzetlerini Sucukevim güvencesi ile güvenle alabilirsiniz.


vakumlu paket sucuk


Ürünlerimizi özel olarak vakumlanarak ilk günkü tazeliğinde Türkiye´nin her yerine ulaştırabilmekteyiz.

Tüm siparişleriniz Cumartesi öğleden sonra ve Pazar Hariç 17.00'e kadar aynı gün kargoya verilir.

 
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.